Альона Лебедєва, засновниця промислово-інвестиційного холдингу “Аурум Груп”

Найбільша амбіція

За своєю природою я — перфекціоніст, відтак постійно прагну розвитку і вдосконалення. Це цікаво, це стимулює і дає мені сили. Врешті-решт такий постійний рух — вже, мабуть, моя органічна потреба, і тому я не відокремлюю розвиток особистий від розвитку власного бізнесу. Це паралельні, взаємодоповнюючі процеси.

Ядро диверсифікованого холдингу “Аурум Груп” — підприємства важкого залізничного машинобудування, які виконують повний комплекс робіт для клієнтів цього сегмента — від проектування до експлуатації. Зокрема, наші заводи виробляють вантажні магістральні вагони, наприклад найпоширеніші типи вагонів — напіввагони та зерновози. Також підприємства будують вагони для окатишів, самоскиди типу думпкар, платформи; здійснюють капітальний, деповський і поточний ремонти вагонів, виробляють для них вузли, запасні частини та гальмівне обладнання.

Ми, як, власне, й усі промисловці країни, наразі переживаємо складні часи, але завдяки позитивно налаштованій команді та прагненню розвиватися постійно шукаємо нові ніші, вдосконалюємо процеси, модернізуємо виробничі потужності, розвиваємо суміжні напрямки. Наприклад, минулого року на базі вагонобудівного “Дизельного заводу” відкрили вагоноремонтне депо, у найближчій перспективі плануємо встановити колісно-роликовий цех, наразі обговорюємо постановку на виробництво нових моделей вантажних вагонів.

Крім машинобудівних активно розвиваємо аграрні підприємства, які сфокусовані на рослинництві. Понад 12 тис.га земель, що перебувають в управлінні групи, відведені під зернові культури, зокрема пшеницю, олійні, дещо менші площі — під ячмінь та ряд нішевих культур. Використовуючи в агробізнесі інноваційні технології, системно модернізуємо виробництво й оновлюємо парк сільгосптехніки, активно розширюємо земельний банк, застосовуючи сучасний підхід до збалансованої системи землеробства, спрямованої на збереження родючості ґрунтів.

Відповідальність, стійкість і витривалість

На жаль, зараз у нашій країні будь-який інвестор не може почуватися захищеним, суди як не працювали, так і не працюють. Саме через брак незалежного правосуддя в Україні процвітають промисловий шпіонаж, рейдерство та багато інших способів захоплення бізнесу. І все це на тлі нестабільної політичної й економічної ситуації в країні, відсутності будь-якої програми розвитку національної промисловості, відкритого нехтування владою вимог вітчизняних виробників і, нарешті, бойових дій у Донбасі.

За таких умов я просто не маю права на помилку. Я чітко усвідомлюю, що несу відповідальність за людей, які працюють на підприємствах групи, та їхні сім’ї. Тому за будь-яких обставин завжди намагаюсь знайти рішення, яке допомогло би зберегти робочі місця й виробництво, можливо, не в повному обсязі, з певними обмеженнями, але зберегти.

Я дуже вимоглива як до себе, так і до оточуючих, причому неважливо, хто переді мною — співробітник чи член моєї родини. Так, людяність — дуже важлива характеристика для будь-кого, але необхідно розмежовувати роботу і життя. Адже професіоналізм — це основна вимога до співробітника. Якщо фаховий рівень колеги не відповідає викликам, які постійно змінюються, якщо людина не вболіває за справу і не розвивається, нам у професійному сенсі краще розійтись.

Найбільше я ціную в людях чесність і порядність, тож якщо відчуваю сумніви, чи можу довіряти, ми прощаємось.

Коли ти багато працюєш, вкладаєш свій досвід, час, ресурс у певну ідею, важливо, щоб не лише ти, а й кожен член команди цінував і розумів спільні зусилля. Досягти високої якості кінцевого продукту чи певної послуги — це велика праця і велика відповідальність. Саме відповідальності, стійкості й витривалості навчили мене роки діяльності у промисловості. Ця галузь по-справжньому загартувала мій характер.

Особисті табу

Як таких табу в мене немає. Ціную щирість і відвертість, відтак не сприймаю фальші, одразу відчуваю, коли мене намагаються обдурити. Не люблю позичати гроші друзям. На жаль, життя свідчить, що після цього у більшості випадків дружба перестає існувати.

Гроші — це не лише відповідальність

Загалом я не азартна людина. Вирішуючи, чи інвестувати у новий проект, передусім віддаю перевагу детальному аналізу. Але в нашому портфелі присутні й нові, більш ризиковані венчурні проекти. Зазвичай їхня частка невелика — орієнтовно 5-10%.

Я дуже поважаю людей, які, незважаючи на свої статки, зуміли залишитися насамперед людьми. Бути людиною і вміти співпереживати для мене особисто — найголовніше.

Благодійність

Одного разу я потрапила з дитиною до державної лікарні. Стан того шпиталю мене просто приголомшив. Було враження ніби я опинилася в іншому вимірі, настільки контрастували старі пошарпані дитячі палати із сучасними інтер’єрами, до яких ми звикли у повсякденному житті. Дуже вдячна лікарям і медсестрам, на ентузіазмі яких медицина взагалі ще існує в нашій країні. Лише завдяки їхньому професіоналізму та небайдужості наразі функціонують дитячі лікарні України.

Ця прикра подія у моєму особистому житті стала поштовхом. Це саме той випадок, коли гроші — це про можливість. Можливість допомогти. Минуло вже три роки, як я заснувала благодійний фонд, що займається відновленням і модернізацією матеріально-технічної бази дитячих стаціонарів. Ми повністю ремонтуємо дитячі палати, облаштовуємо кімнати гігієни для мам і діток, які перебувають у стаціонарах на лікуванні, купуємо нові меблі та техніку. В Києві ми допомогли вже трьом лікарням створити дійсно комфортні умови для лікування дітей в умовах стаціонарів.

Якось напередодні Різдва, переглядаючи новини, побачила пост у Facebook, який навіть зараз пам’ятаю: “Комусь для щастя не вистачає грошей на новий iPhone, а комусь ці гроші необхідні для того, щоб жити”. Мене настільки це вразило, що я одразу вирішила допомогти. Так ми почали співпрацювати з благодійним фондом “Мама і немовля”, який виконує благородну місію — опікується новонародженими.

Дуже важливо надати малюку оперативну медичну допомогу у повному обсязі протягом перших 24 годин його життя. На жаль, у багатьох родин просто немає коштів на потрібні ліки чи, скажімо, шунтуючу систему, яку необхідно терміново встановити, щоб надати дитинці можливість повноцінно жити.

Коли я згодом отримую фото усміхнених, щасливих і — головне — здорових дітей, я неймовірно щаслива, що змогла допомогти.

Загалом ми підтримуємо багато різних дитячих закладів у регіонах присутності наших підприємств: це і садки, і школи, і медичні амбулаторії, і спортивні команди, і центри творчості. Дуже багато зроблено, але, як реаліст, я добре розумію, що ще більше необхідно зробити.

business.ua