Промислово-інвестиційна “Аурум Груп” вважає за необхідне в рамках підтримки бізнесу на період карантинних заходів в Україні скасувати сплату податку за землю в квітні поточного року. Також компанія звертає увагу уряду, щодо неоднозначності трактувань положень прийнятого 30 березня “антикризового закону”, згідно з якими, зокрема, наймач може бути звільнений від сплати за користування майном, що збільшить втрати бізнесу від наслідків карантину.

“У березні в зв’язку з карантином діяло звільнення бізнесу від сплати податку на землю, проте на квітень, коли ситуація ще більше ускладнилася, відповідні зміни не внесені”, –пояснили агентству “Інтерфакс-Україна” в прес-службі компанії.

“З огляду на специфіку діяльності та локації підприємств “Аурум Груп”, питома вага податку на землю в структурі податкового навантаження окремих компаній становить від 15% до 70%. До того ж в деяких регіонах з 1 січня 2020 року вдвічі збільшено ставку податку на землю”, – уточнює прес-служба.

Як відзначають в компанії, законом про додаткові соціальні та економічні гарантії в зв’язку з поширенням коронавируса надана можливість не платити оренду в комерційних відносинах, проте в квітні оренду за землю і податок на нерухомість бізнес повинен сплатити державі.

“Таким чином, бізнес опиняється в дуже скрутному становищі: оренду від комерційних контрагентів він не отримує, а державі зобов’язаний сплатити”, – підкреслюють в компанії.

В “Аурум Груп” відзначають, що оператори залізничних вагонів групи почали масово отримувати звернення контрагентів-наймачів з вимогою знизити або скасувати ставки за оренду вагонів, посилаючись на прийнятий закон. У той же час в зверненнях відсутня пояснення причин для таких вимог і немає відомостей про факт настання форс-мажорних обставин (як того вимагає ще один прийнятий для підтримки бізнесу в період карантину закон).

У компанії вважають, що неоднозначність положень прийнятих законів призводить до ситуації, коли орендарі вимагають скасування або зниження орендної плати, при цьому орендодавці мають підтверджені факти, що вагони використовуються в умовах, істотно не відрізняються від докарантінного періоду. На думку “Аурум Груп”, така ситуація може призвести до колапсу на ринку орендованого майна та фінансового лізингу, а також до перевантаження судової системи, в зв’язку з чим потрібні роз’яснення владою цих положень законодавства.

Компанія вже оцінює можливі збитки від карантинних заходів більш ніж в 35 млн грн, тому вважає вкрай важливими зараз вживання всіх заходів підтримки як малого, так і великого бізнесу. “Карантинні заходи вже призвели до різкого зниження ділової активності, а підприємства “Аурум Груп” можуть зазнати збитків на суму понад 35 млн грн. Зокрема, це збитки компаній-операторів вантажних залізничних перевезень через падіння обсягу перевезень вантажів (за січень-лютий – зниження 2,7%, або 1,3 млн тонн, прогноз зниження в березні – 3-4%); виробників насосного обладнання через припинення ряду експортних контрактів; зупинки ресторанного бізнесу; зниження обсягу поточного/деповського/капітального ремонтів вантажних вагонів”, – відзначили агентству “Інтерфакс-Україна” в прес-службі.

Фінансові ринки