Аурум Груп з прикрістю повідомляє про безпідставне звинувачення групи компаній у журналістському розслідуванні програми «Схеми», основною метою якого, вочевидь, було випустити в ефір будь-який матеріал зі згадуванням екс-політика Павла Лебедєва.

Аби сюжет набув широкого резонансу журналісти намагалися будь-яким чином поєднати Аурум Груп, ім’я  Павла Лебедєва і діяльність одного з офіційних дилерів ПрАТ “СНЗ” – ООО НПО “ОСО”, які не мають жодного відношення до Аурум Груп.

Нажаль, автори сюжету не мали на меті провести об’єктивне дослідження фактів, а вибірково і упереджено оприлюднили лише частину офіційно наданої інформації Аурум Груп.

Для унеможливлення будь-яких спекуляцій, звинувачень та маніпулювання суспільною думкою, викладаємо повний текст листа Аурум Груп журналістам Радіо Свобода, що був наданий редакції до випуску сюжету:

Журналісту програми «Схеми»

Савчуку М.В.

Шановний Максиме Володимировичу!

Висловлюємо Вам свою повагу та надаємо інформацію на Ваш запит від 21.11.2019 року.

Інформуємо Вас, що ПрАТ «Свеський насосний завод» (ПрАТ «СНЗ») жодного разу у зазначений Вами період з 2015-2019 рр. не брав участі у тендерах із постачання та не здійснював поставки промислових насосів та агрегатів власного виробництва на підприємства оборонно-промислового комплексу РФ.

Аурум Груп наразі невідомі факти, про які йдеться у Вашому листі щодо постачання продукції виробництва ПрАТ «СНЗ» до підприємств військово-промислового комплексу РФ. Усі компанії, що входять до сфери впливу Аурум Груп, суворо дотримуються внутрішньо-корпоративних розпоряджень щодо цілковитої заборони будь-яких фінансово-господарських відносин з особами та підприємствами, щодо яких введені санкції, в тому числі з підприємствами ВПК РФ. Водночас насосна продукція виробництва ПрАТ «СНЗ» реалізується за межі України переважно через офіційних сторонніх дилерів підприємства, що не пов’язані з акціонерами заводу та ведуть незалежну комерційну діяльність, відтак ми не маємо можливості ні контролювати їх діяльність, ні будь-яким чином впливати на неї. Втім, Аурум Груп дуже відповідально ставиться до наведеної Вами інформації та проводить службову перевірку наведених Вами фактів, за підсумками якої будуть ухвалені відповідні рішення щодо доцільності продовження співробітництва з певними компаніями-дилерами. 

На наш запит ми вже отримали і направляємо Вам для ознайомлення відповідь від офіційного дилера ПрАТ «СНЗ» – ООО «ТД «Свесский Насосный Завод» (м. Севськ, РФ), де зазначено, що торговельний дім у період із 2015-2019 рр. не брав участі у тендерах  із постачання продукції  ПрАТ «Свеський насосний завод» та не здійснював жодних поставок до російських оборонно-промислових підприємств.

ПрАТ «Свеський насосний завод» входить до групи Аурум Груп та виробляє широку номенклатуру промислової насосної продукції, яка протягом багатьох десятирічь широко відома на всьому пострадянському просторі завдяки високій якості та конкурентній ціні. Майже весь цей час основними споживачами продукції ПрАТ «СНЗ» були російські компанії, а саме підприємства нафтовидобувної, металургійної, хімічної галузей та підприємства житлово-комунального господарства. Починаючи з 2014 року, обсяги експорту насосної продукції виробництва ПрАТ були частково переорієнтовані на ринки України, Білорусі, Киргизстану, Казахстану, Азербайджану, а до РФ навпаки, суттєво знижені.

Окремо хочемо зазначити, що припущення щодо існування так званого «родинного бізнесу» є безпідставними. Управління всіма підприємствами Аурум Груп юридично та фактично здійснюється пані Альоною Лебедєвою, яка є одноосібним власником групи. Аурум Груп не веде, не узгоджує, не координує та не об’єднує свою діяльність з підприємствами, що належать до кола впливу Павла Лебедєва.

Аурум Груп – аполітична компанія, що веде соціально відповідальну та прозору діяльність у чіткій відповідності до законодавства України, є членом Європейської бізнес асоціації та Федерації роботодавців України, забезпечує роботою близько 1500 українців. Група за останні 5 років інвестувала в економіку України понад 300 мільйонів гривень.

Сподіваємось, ми змогли надати вичерпні відповіді на Ваші запитання. Ми відкриті до додаткових уточнень та звертаємося до Вас з проханням посилатися лише на офіційну інформацію, викладену в даному листі, адже, на жаль, поширення в ЗМІ необ’єктивної інформації, або такої, що вирвана з контексту і перебільшена, має негативні наслідки перш за все для регіонів присутності таких містоутворюючих підприємств як, наприклад, ПрАТ «СНЗ»: це скорочення виробництва, робочих місць і зменшення відрахувань до бюджетів усіх рівнів.

26.11.2019 р.

Прес-служба Аурум Груп