СПРОСТУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ

15 січня 2020 року на порталі 24tv.ua була опублікована стаття: «Опасный бизнес Лебедевых: дизельный завод работает с нарушениями пожарной безопасности», яку згодом передрукував ряд інших ЗМІ з посиланням на зазначене першоджерело.

Дана стаття є абсолютним фейком та містить ряд фактичних тверджень, що не відповідають дійсності та наносять значну шкоду діловій репутації групі компаній «Аурум Груп», та її власниці Лебедєвій Альоні Павлівні.

Крім того, ряд висловлювань можуть бути кваліфіковані як завідомо неправдиві повідомлення про злочин, що може бути підставою для притягнення особи, яка здійснила таке повідомлення, до кримінальної відповідальності згідно зі статтею 383 КК України.

Зміст матеріалу дає підстави вважати, що така стаття може бути розміщена на замовлення осіб, що намагаються наразі здійснити рейдерське захоплення ТОВ «Дизельний завод», про яке ми інформували листом від 29 листопада 2019 року: Прем’єр-міністра України, Голову Комісії з питань захисту бізнесу, Голову Державної податкової служби, В.о. Голови Державної фіскальної служби України, Бізнес-омбудсмена, Генерального Прокурору України, Прокурора міста Києва, Директора Державного бюро розслідувань, Начальника Головного управління ДФС у м. Києві. В такому випадку дії Редакції можуть бути кваліфіковані як пособництво у вчиненні злочину, передбаченого статтею 206-2 Кримінального кодексу України.

З огляду на наведене Аурум Груп негайно вимагає опублікувати спростування інформації, розміщеної на сайті 24tv.ua: «Опасный бизнес Лебедевых: дизельный завод работает с нарушениями пожарной безопасности»  (https://24tv.ua/ru/opasnyiy_biznes_lebedevyih_dizelnyiy_zavod_rabotaet_s_narusheniyami_pozharnoy_bezopasnosti_n1263940).

Одночасно звертаємо увагу засобів масової інформації та громадськості на той факт, що зазначена опублікована інформація містить недостовірні  та спотворені дані щодо діяльності компаній, які входять до структури Аурум Груп:

  1. Компанії, які входять до структури Аурум Груп ніколи не виробляли зброю та не торгували нею.
  2. Лєбедєва Альона Павлівна самостійно здійснює управління компаніями, в яких вона являється прямим або опосередкованим учасником.
  3. ПрАТ «Свеський насосний завод» не брав участі у тендерах із постачання та не здійснював поставки промислових насосів та агрегатів власного виробництва на підприємства військово промислового комплексу РФ.
  4. Згідно з ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 26.11.2019 р. (справа №904/8028/14) ПАТ «Дизельний завод» ліквідовано. Отже, ПАТ «Дизельний завод» не може здійснювати господарську діяльність, у тому числі здавати в оренду майно. ТОВ «Герон-Трейд» є власником будівель, що перебувають в м. Кривий Ріг, за адресою: вул. Електрозаводська, 34, частину з яких він здає в оренду ТОВ «Дизельний завод». ТОВ «Аурум Транс» взагалі не орендує жодних приміщень Дизельного заводу.  ТОВ «Дизельний завод» ніколи не входив в «коло інтересів «сім’ї» Януковича» та не перебував у власності Лебедєва П.В. Одночасно звертаємо вашу увагу на те, що ТОВ «Дизельний завод» розпочало виробництво вантажних залізничних вагонів лише наприкінці 2017 року, відтак не могло мати жодних господарських відносин з ТОВ «Прем’єр Лізинг». Інформація щодо примусового стягнення із ТОВ «Дизельний завод» заробітної плати за період з 2013-2015р. за рішенням суду не відповідає дійсності, у зв’язку з тим, що у даний період  ТОВ «Дизельний завод» не проводив господарської діяльності.
  5. ТОВ «Герон-Трейд» ніколи не відмовлялося усувати порушення, які були виявленні ДСНС під час перевірки, також на момент ухвалення Окружним адміністративним судом м. Києва рішення ТОВ «Герон-Трейд» усунуло всі правопорушення, які були виявленні під час перевірки, що і стало підставою для скасування Шостим апеляційним адміністративним судом зазначеного рішення прийнятого Окружним адміністративним судом м. Києва оскільки судом першої інстанції не в повному обсязі були дослідженні докази, щодо усунення порушень на об`єкті з приводу яких ДСНС звернувся до суду.

Звертаємо увагу засобів масової інформації, що об’єктивне висвітлення будь-якої інформації передбачає коментар компанії, про яку йдеться у матеріалі. Аурум Груп не отримувала жодного запиту від редакції 24tv.ua, а відтак ми припускаємо можливість, що  редакція заздалегідь упереджено підійшла до підготовки зазначеного матеріалу.

Прес-служба Аурум Груп